Logo BIP
Herb
Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
Urząd Miejski w Żninie

Zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych

Sposoby dostarczenia dokumentów

  • Wizyta w urzędzie
  • Listownie, drogą pocztową
  • Faxem
  • Formularz elektroniczny

Sposoby odbioru dokumentów

  • Osobiście
  • Pocztą
  • Elektronicznie

Wymagane dokumenty

 Kliknij tutaj, aby pobrać wniosek do wypełnienia [ODT]

  1. Wniosek o udzielenie zezwolenia na prowadzenie działalności
    w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.
  2. Pisemne potwierdzenie dot. gotowości odbioru nieczystości ciekłych przez stację zlewną.
  3. Dokument potwierdzający posiadanie bazy technicznej i tytułu prawnego do terenu.
  4. Oświadczenie, że specjalistyczne pojazdy, którymi będą wykonywane usługi spełniają wymagania techniczne, określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 listopada 2002 r. w sprawie wymagań dla pojazdów asenizacyjnych (Dz. U. z 2002 r., Nr 193, poz. 1617).
  5. Zaświadczenie lub oświadczenie o braku zaległości podatkowych i zaległości w płaceniu składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne.
  6. Uwierzytelniona kopia dowodu rejestracyjnego pojazdu asenizacyjnego.
  7. Dowód uiszczenia opłaty skarbowej.

Komórka organizacyjna

Urząd Miejski w Żninie, pok. 41

ul. 700-lecia 39

88-400 Żnin


Opłaty

Na podstawie części III, pkt 42, kol.3 załącznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2018 r., poz. 1044 z późn.zm.), za zezwolenie należy uiścić opłatę skarbową w wysokości 107,00 zł. Opłatę należy uiścić na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Żninie: Bank Spółdzielczy ,,PAŁUKI” w Żninie nr konta: 47 8181 000 0001 2742 2000 0038. Dowód uiszczenia opłaty skarbowej należy obowiązkowo dołączyć do składanego wniosku


Termin i sposób realizacji

Wydanie decyzji administracyjnej następuje niezwłocznie, najpóźniej w terminie do 30 dni od daty złożenia wniosku. Organ administracji publicznej przed wydaniem zezwolenia może:

  1. wezwać przedsiębiorcę do uzupełnienia, w wyznaczonym terminie, jednak nie krótszym niż 14 dni, brakującej dokumentacji poświadczającej, że przedsiębiorca spełnia warunki określone przepisami prawa, wymagane do wykonania działalności objętej zezwoleniem;
  2. dokonać kontrolnego sprawdzenia faktów podanych we wniosku o udzielenie zezwolenia w celu stwierdzenia, czy przedsiębiorca spełnia warunki wykonywania działalności objętej zezwoleniem.

Podstawa prawna

 

art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018 r., poz. 1454 z późn.zm.)


Tryb odwoławczy

Stronie służy odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bydgoszczy w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji za pośrednictwem organu wydającego decyzję.


Dodatkowe informacje, uwagi

Przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych zapoznać się musi z treścią następujących dokumentów:

  1. Uchwała Nr XXXVII/428/2017 Rady Miejskiej w Żninie z dnia 27 października 2017 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Żnin;
  2. Uchwała Nr XXIII/291/2012 Rady Miejskiej w Żninie z dnia 21 grudnia 2012 r. w sprawie określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych;
  3. Uchwała Nr XXIII/290/2012 Rady Miejskiej w Żninie z dnia 21 grudnia 2012 r. w sprawie ustalenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi wykonywane w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych.