Ochrona zwierząt gospodarskich i domowych

Kliknij tutaj, aby pobrać wniosek do wydrukowania [PDF]

1. Wniosek o udzielenie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami
  1. Zaświadczenie albo oświadczenie o braku zaległości podatkowych i zaległości w płaceniu składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”
  1. Dokument potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej
  1. Umowa stałej współpracy z lekarzem weterynarii
  1. Dokument potwierdzający zapewnienie o gotowości do odbioru wyłapywanych zwierząt przez podmiot prowadzących schronisko dla zwierząt (umowa)
  1. Dokument potwierdzający tytuł prawny do dysponowania miejscem przetrzymywania wyłapanych zwierząt przed przekazaniem ich do schroniska (jeśli dotyczy)
  1. Dokument potwierdzający zapewnienie odbioru zwłok zwierzęcych prze przedsiębiorcę prowadzącego w zakresie utylizacji zwłok zwierzęcych i ich części (umowa)
  2. Dowód uiszczenia opłaty skarbowej

Urząd Miejski w Żninie, pok. 26

ul. 700-lecia 39

88-400 Żnin

Na podstawie części III, pkt 44, kol. 3 do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1044 z późn. zm.), za zezwolenie należy uiścić opłatę skarbową w wysokości 616,00 zł. Opłatę należy uiścić na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Żninie: Bank Spółdzielczy ,,PAŁUKI” w Żninie nr konta: 47 8181 000 0001 2742 2000 0038. Dowód uiszczenia opłaty skarbowej należy obowiązkowo dołączyć do składanego wniosku

1 miesiąc, w sprawach szczególnie skomplikowanych do 2 miesięcy

Art. 7 ust. 1 ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018 r. poz. 1454 z późn. zm.)

Uchwała Nr XXII/292/2012 Rady Miejskiej w Żninie z dnia 21 grudnia 2012 r. w sprawie określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie na terenie Gminy Żnin działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami oraz prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części.

Tryb odwoławczy

Od decyzji przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bydgoszczy w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji za pośrednictwem organu wydającego decyzję

Urząd Miejski w Żninie, pok. 41 lub

Tel. (52) 30 31 301 wew. 158